Lot 763 | REGNO D'ITALIA. Vittorio Emanuele III (1900-1943). 20 lire 1928 "Littore". Ag; 15gr; Gig.37; NC; BB/SPL

Bertolami Fine Art - Piazza Lovatelli 1, 00186 Roma
Friday 6 February 2026 hours 12:00 (UTC +01:00)

REGNO D'ITALIA. Vittorio Emanuele III (1900-1943). 20 lire 1928 "Littore". Ag; 15gr; Gig.37; NC; BB/SPL

Starting price
150.00 €