Lot 322 | LUCCA. Carlo Ludovico di Borbone (1824-1847). 2 lire 1837. Ag; 9,43gr; Gig.1; Raro: BB/SPL

Bertolami Fine Art - Piazza Lovatelli 1, 00186 Roma
Thursday 5 February 2026 hours 12:00 (UTC +01:00)

LUCCA. Carlo Ludovico di Borbone (1824-1847). 2 lire 1837. Ag; 9,43gr; Gig.1; Raro: BB/SPL

Starting price
70.00 €