Lot 231 | RUSSIA. SAN PIETROBURGO. Nicola I (1825-1855). Rublo 1843. Ag; 20,43gr; C 168; BB/SPL

Bertolami Fine Art - Piazza Lovatelli 1, 00186 Roma
Thursday 5 February 2026 hours 12:00 (UTC +01:00)

RUSSIA. SAN PIETROBURGO. Nicola I (1825-1855). Rublo 1843. Ag; 20,43gr; C 168; BB/SPL

Starting price
100.00 €